III NIT DE L'ESPORT POBLER

III NIT DE L'ESPORT POBLER

Sa Pobla celebra la III Nit de l’Esport Pobler

L’Ajuntament de sa Pobla, a través de la Regidoria d’Esports, celebra la III Nit de l’Esport Pobler el divendres 18 de gener a les 20.00h al Museu de Can Planes.

Es tracta d’un acte de reconeixement als clubs, entitat, associacions o esportistes individuals pels seus èxits durant el 2018. També vol posar en valor la promoció de l’esport i dels seus valors associats des de l’esport base.

L’acte comptarà amb la presència dels clubs i esportistes que opten als reconeixements. A més, hi assistirà la corporació municipal; la directora insular d’Esports, Margalida Portells, i el director general d’Esports i Joventut, Carles Gonyalons. També ha confirmat la seva assistència Cata Coll, portera titular de la Selecció Espanyola Femenina sub-17 de futbol com a portera titular i jugadora de la UD Collerense.


Aquests són els reconeixements que es concediran a la III Nit de l’Esport Pobler d’enguany:


Clubs esportius:

CLUB GIMNÀSTICA RÍTMICA SA POBLA

JUNTA DIRECTIVA

Manolo León, Toni Comas, Juana Maria Sans, Antònia Amer i Raquel Gijón.

CLUB ATLETISME SA POBLA

PROPIETARIS TERRENYS

 

CLUB FONERS SA POBLA

ANTÒNIA REYNÉS PONS

Fonera gairebé durant quaranta anys. Va ser de les primeres dones en tirar fona, havent aconseguit Campionats de Balears i Campionats de Mallorca

LA VEDA SA POBLA

AGUSTÍN SERRA CRESPÍ

 

SA POBLA VOLEI CLUB

   

JUDO BRENES

JOSÉ LUÍS JAUME SÁNCHEZ

Per la seva tasca organitzadora dins el club i com a professor auxiliar.

CLUB CICLISTA SA POBLA

JUAN MARTÍNEZ GARCÍA

Soci desde l'any 1987 i impulsador d'esdeveniments  com la DIADA CICLOTURISTA

SA POBLA TENNIS CLUB

JOSEP PASCUAL COMAS

President des de l'any de la fundació del Club fins l'any 2003

CLUB TRIATLÓ SA POBLA

ESTEBAN PAYERAS CRESPÍ

Classificat per al Mundial Iroman 70.3 Sudàfrica

CLUB SA POBLA TENNIS TAULA

   

 

UD POBLENSE

 

TONI FORNARI  

ATLHÈTIC HUIALFÀS

AFICIÓ

 
SA POBLA BÀSQUET CLUB 

 

NICO CABRER GRAU

 

 



Mèrits a esportistes individuals: 

ALBERT

JANER

GIMNÀSTICA ARTÍSTICA

1r classificat Campionat de Balears aparells, anelles i 2n classificat arc

JOAN CAPÓ

CAÇA

2n Copa President i Federació San Huberto, 1 Campionat de Balears San Huberto

FRANCESCA CAPÓ

CAÇA

1a classificada Copa President de San Huberto, participació al Campionat d'Espanya de San Huberto i Campiona de Balears de Caça de Guatlles amb ca de mostra

MIQUEL ÀNGEL CAPÓ

ATLETISME

Campió de Balears de Muntanya sub 20, subcampió de Balears de Cross

BIEL CRESPÍ

MUNTANYA

2n lliga, 2n Copa i 2n de crono de muntanya M60

GASPAR BALAGUER

ATLETISME

Campió de Balears de 400 metres m40

ANTONI COMAS

ATLETISME

Campió de Mallorca, Balears i 9è d'Espanya de llançament de martell

FRANCESC MARCÉ

MUNTANYA

Subcampió de Balears de muntanya sub 20

TONI GRAN

ATLETISME

 

ESTEVE PAYERAS

MUNTANYA

3r classificat de Balears de muntanya sub 16

MARIA FONTE

JUDO

Campiona de Balears de  judo sub 18, campiona de Mallorca sub 18

PEP TONI AMENGUAL

JUDO

 

JAUME SIMÓ

JUDO

 

JOSÉ MANUEL FONTE

JUDO

Campió de Balears sènior, campió de la Copa Espanya

ALEJANDRO HUERTA

JUDO

 

JOAN BATLE

CICLISME

1r classificat general  de la Challenge Hivern Mallorca, 1r classificat 1a etapa Volta 3 Dies a Mallorca, 11 carreres guanyades a màster 30

GABRIEL ARRABAL

AUTOMOBILISME

1r classificat pujada a Son Mas, 1r classificat a la pujada a Sant Salvador

CATALINA RAYÓ

CICLISME

1a classificada al Campionat de Balears Contrarellotge, 1a classificada puntuació prova Copa d’Espanya, 1a classificada en eliminació prova Copa d’Espanya

TONI BALLESTER

CICLISME

Campió de Balears Contrarellotge, campió Balears Ruta, 1r meta volant Challenge Sevilla

ÓSCAR FERNÁNDEZ

AUTOMOBILISME

1r classificat Rally Vall de Sant Pere, 2n classificat Rally Sol de Llevant

GABRIEL COCH

CULTURISME NATURAL

Campió d’Espanya de Culturisme Natural Absolut

TONI MARTORELL

CULTURISME NATURAL

Tercer classificat del Mundial Men’s Physique

MIQUEL CAPÓ

ATLETISME

1r classificat Trail Valle Almanzora, 2n classificat a la Pirineos Fit i a la Cursa Africana

TOLO FIOL

ATLETISME

Campió d’Espanya 100 kms M50, campió del món 100 kms M50, 3r classificat Campionat d’Espanya absolut 100 kms, subcampió d’Espanya M45 marató

TONI SEGURA

PIRAGÜISME

Campió de Balears i a nivell nacional, primer en C2 1000 metres, C2 500 metres i C2 200 metres

JAUME RAMIS

CAÇA

1r classificat categoria superveterans Gran Open Universal coloms a braç

AGUSTÍN SERRA

CAÇA

Campió de Balears de San Huberto, Campió Copa President San Huberto i Campió Copa Federació de San Huberto

MIQUEL PASQUAL

CICLISME  DE MUNTANYA DESCENS

3er categoria Elit Campionat de Balears de descens DH Paguera

BARTOMEU CALDÉS

CICLISME  DE MUNTANYA DESCENS

Seleccionat al Campionat d’Espanya categoria M30

CRISTINA CAIMARI

HÍPICA (DOMA CLÀSSICA)

1r classificada Campionat de Mallorca i Balears de Doma  i 1r classificada de la Lliga de Doma Clàssica

TONI CAIMARI

HÍPICA (DOMA CLÀSSICA)

3r classificat al Camionat de Mallorca de Doma Clàssica, 2n Classificat Campionat de Balears de Doma Clàssica

XISCA SERRA CABANELLAS

HÍPICA (DOMA CLÀSSICA)

2a classificada al Campionat de Mallorca Doma Clàssica nivell 4 adults, 3a classificada al Campionat de Balears de doma clàssica nivell 4 adults,

MARTA MARIA POLACZYK

TENNIS TAULA

3a classificada per equips al Campionat d'Espanya escolar federat per seleccions autonòmiques

JOAN GARCIA CIFRE

MOTOCICLISME

Campió de Balears Open 1000

BALBINA SÁNCHEZ IZQUIERDO

BALL EN LÍNIA

3a classificada al Campionat d'Espanya de Linedance CategorIa Adult I primera classificada al Tulip Challenge d’Holanda

MARIA MAGDALENA SERRA PASCUAL

TENNIS

Subcampiona de Balears de tennis en categoria infantil femení

TONI GOMILA SOCIAS

TIR DE FONA

1er classificat Campionat Mallorca amb pedra

BIEL GOMILA SOCIAS

TIR DE FONA

3er classificat Campionat de Balears amb pedra



Mèrits esports col·lectius:

CLUB GIMNÀSTICA RÍTMICA SA POBLA

   

TRIO INICIACIÓ

NOELIA LARA, CARLOTA MUÑOZ I FRANCINA FULLANA

3r classificat de Mallorca i 4t de Balears

CONJUNT BENJAMÍ

MARINA AMENGUAL, AINARA PABLOS, FRANCESCA MORANTA, EMMA TORRENS I CATERINA PERELLÓ

2n classificat de Mallorca i 2n de Balears

TRIO INFANTIL

MARTINA FERRAN, CATERINA TÀRREGA I ABRIL PAYERAS

1r classificat de Mallorca

CONJUNT CADET

CARLA LEÓN. VICTÒRIA PAYERAS, MAITE PALOU, MARGALIDA COMAS, MARIA MAGDALENA GARCIA I MIREIA PONS

2n classificat de Mallorca i 2n classificat de Balears

MARGALIDA MINGXIAN

 

3a classificada de Mallorca i 2a de Balears. Categoria trio cadet

UD POBLENSE

POBLENSE A 3A DIVISIÓ

2n classificat Lliga 3a divisió

POBLENSE B 3A REGIONAL

2n classificat 3a regional Grup A

INFANTIL POBLENSE

2n classificat Lliga 1a regional i semifinalista campionat Mallorca

INFANTIL POBLENSE ATLÈTIC

Campió 2a regional Mallorca Grup A

BENJAMÍ POBLENSE A

2n classificat Lliga 1a regional Mallorca Grup C

BENJAMÍ POBLENSE B

Campió Lliga Benjamí 1r Mallorca Grup C


Altres guardons:

EMPRESA COL·LABORADORA

MATEU EXPORT

COL·LABORADOR

MIQUELA TORRENS TERRASSA


ESFORÇ I SUPERACIÓ. Jugadora de futbol que va tenir un accident de cotxe l'any passat

ELITECHIP

 

ESDEVENIMENT ESPORTIU

CAMPUS MEMORIAL XISCO SERRA

22 ANYS DE CAMPUS PER EL FUTBOL BASE

BRIGADA MUNICIPAL